Spojte se s námi +420 704 412 301
Napište nám info@pbzk.cz


Projekt Výdejny potravinových bank v ČR (CZ.03.02.02/00/22_100/0001396) je spolufinancován Evropskou unií. Projekt zajistí síť výdejních míst jako nový nástroj v systému potravinové a materiální pomoci. Na 150 místech v ČR budou nově potravinové banky přímo vydávat potravinovou pomoc potřebným lidem, které doporučí sociální pracovníci obcí, NNO, případně úřadů práce.

Česká federace potravinových bank ve spolupráci s MPSV od začátku července 2023 spouští projekt Výdejen potravinové pomoci. Jedná se o výjimečný projekt, kdy se do stávající sítě patnácti potravinových bank po celé zemi buduje nová společná síť 150 výdejních míst. Tyto výdejny budou periodicky poskytovat potravinovou pomoc v místech, kde byla složitě dostupná, nebo dalším osobám, které pomoc potřebují a nedokázali ji dosud čerpat.  

V našem regionu vzniknou výdejní místa v mobilním nebo ve statickém formátu. Klíčovým prvkem zapojení v projektu bude realizace výdeje formou potravinových balíčků připravených v regionální potravinové bance. Balíček bude připravován z aktuálně dostupného sortimentu, a to vč. základní drogerie a dětské výživy.  Do výdejny se může dostavit člověk pouze na základě doporučení spolupracujících subjektů jako jsou obce, města, neziskové organizace. Obsah balíčků, počet podpořených osob a výběr výdejního místa bude v průběhu projektu reagovat na situaci v regionu a také kapacity regionální potravinové banky. 

Nyní v rámci výše uvedeného projektu spolupracujeme s městy: Brumov-Bylnice, Valašské Klobouky, Otrokovice, obcemi: Halenkov, Horní Němčí, Hovězí, Huslenky, Lopeník, Loučka (u Valašských Klobouk), Lužná, Seninka, Slavkov, Starý Hrozenkov, Strání, Ústí u Vsetína, Valašská Polanka, Vápenice, Vyškovec, Zděchov a s organizacemi: Charita Nový Hrozenkov a ONŽ Rožnov pod Radhoštěm.


Kontaktní formulář

Prohlašuji, že jsem se seznámil(a) se Zásadami zpracování osobních údajů a chci odeslat formulář.

Naši partneři

Facebook