Den Zlínského kraje

                           
                                                                     


Dne 23. 9. 2023 se koná Den Zlínského kraje ve Zlíně. Při této příležitosti můžete podpořit činnost Potravinové banky ve Zlínském kraji, z. s., a to 2 způsoby:

  • Účasti běhu na počest Emila Zátopka nebo účastí na závodu horských kol Zlínské50, kde nás podpoříte v rámci startovného
  • Netroufáte si běhat či závodit na kole, ale i tak byste chtěli přispět? To je perfektní - můžete přispět prostřednictvím QR kódu nebo více o platbě zde
Spojte se s námi +420 704 412 301
Napište nám info@pbzk.cz

AKTIVITY
Sbírka potravin


Nákupem trvanlivých potravin a drogerie můžete pomoci potřebným lidem ve Vašem okolí. Nakoupit a darovat můžete
ve stovkách obchodů po celé České republice. My máme na starosti Zlínský kraj. Zajišťujeme dobrovolníky do obchodů, svážíme a kontrolujeme darované potraviny, které dále přerozdělujeme lidem v nouzi v našem regionu prostřednictvím odběratelských organizací.

Nejaktuálnější informace jsou k dispozici na stránkách Sbírky potravin, kde naleznete také interaktivní mapu všech zapojených obchodů.

                                           Paběrkování

Paběrkování je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zabránit plýtvání v zemědělství a na drobných zahradách. Vyrážíme na místní pole nebo do sadů ručně sbírat ovoce a zeleninu, která je příliš malá, velká, srostlá nebo křivá, a nedostala by se tak na pulty obchodních řetězců.
Máte pro nás nabídku? Kontaktujte nás, rádi přijedeme.

Pojedete s námi? Sledujte náš facebook. přednášky a workshopy

 Máme rádi naši práci. Dává nám smysl, a proto o ní dokážeme vyprávět.

 Nabízíme přednášky a workshopy nejen pro děti a mládež, ale i pro       širokou veřejnost. Můžeme si povídat o rozdílu mezi datem       spotřeby a datem minimální trvanlivosti, dále o dvou globálních   světových problémech - plýtvání potravinami a hlad, paběrkování,   činnosti potravinových bank v České republice, potravinových sbírkách aj.
 Necháme se rádi pozvat do škol, na dětské tábory, do firem apod.   Nabízíme exkurzi v našem skladu spojenou s besedou, kde probereme   výše uvedená témata.

Kontaktní formulář

Prohlašuji, že jsem se seznámil(a) se Zásadami zpracování osobních údajů a chci odeslat formulář.

Naši partneři

Facebook