Spojte se s námi +420 704 412 301
Napište nám info@pbzk.cz

Posláním Potravinové banky ve Zlínském kraji, z. s. je boj proti hladu a plýtvání potravinami. Cílem potravinové banky je získávat zdarma potraviny, které jsou zdravotně nezávadné, tzn. že mají např. porušený obal, etiketu, příp. jsou po datu minimální trvanlivosti. Potraviny získává díky producentům, zemědělcům, výrobcům, obchodníkům a jiným dárcům potravin působícím v kraji.

Potravinová banka navíc organizuje či se účastní pravidelných potravinových sbírek. Další nezanedbatelná část pomoci je získávána prostřednictvím evropského programu materiální a potravinové pomoci.

Získané výrobky jsou poté bezplatně prostřednictvím charitativních organizací distribuovány dětem a dospělým v nouzi.

Založením potravinové banky ve Zlínském kraji jsme navázali na síť již fungujících potravinových bank v ostatních krajích České republiky. Ve Zlínském kraji potravinová banka umožňuje účinnou pomoc a spolupráci mezi dárci potravin a organizacemi, které pomáhají chudším rodinám i jednotlivcům. Zároveň svou činností šíří osvětu mezi obyvateli a podílí se na ochraně životního prostředí.

Potraviny získáváme díky producentům, zemědělcům, výrobcům, obchodníkům a také díky všem, kdo přispívají nákupem potravin a drogerie v pravidelných potravinových sbírkách. Další nezanedbatelná část pomoci je získávána prostřednictvím evropského programu materiální a potravinové pomoci.

Získané výrobky jsou poté bezplatně prostřednictvím charitativních organizací distribuovány dětem a dospělým v nouzi.

Kontaktní formulář

Prohlašuji, že jsem se seznámil(a) se Zásadami zpracování osobních údajů a chci odeslat formulář.

Naši partneři

Facebook